شاهرود پرس: جانشین فرمانده انتظامی استان تجمیع تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ را اقدام هوشمندانه پلیس جامعه محور در راستای تسهیل خدمات‌دهی به مردم خواند و گفت: تحلیل داده‌ها به این مرکز در به سرانجام رسیدن مأموریت‌های انتظامی از سهم بسیار ویژه ای برخوردار است.


سرهنگ "سید علی میر احمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس به تشریح و تبیین ارتباط مردم با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و از اهمیت آن در تامین امنیت پرداخت و اظهار داشت: اطلاعاتی که از این طریق در قالب تماس‌های مردم به پلیس اعلام می‌شود به عنوان منبع مهم در به سرانجام رسیدن مأموریت‌های انتظامی به شمار می‌رود. این مقام انتظامی تأکید کرد امنیت از نگاه ما یک محصول و تولید جمعی است و تنها زمانی می‌توان انتظار تحقق کامل و پایدار آن را داشت که همکاری و تعامل تنگاتنگی بین آحاد جامعه با پلیس برقرار باشد.
وی تقویت و نهادینه سازی فرهنگ خودکنترلی را از جمله کارکردهای مهم مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برشمرد و در همین خصوص افزایش نظارت های مردمی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این همان مسئله مهمی است که در مبانی دینی از آن به عنوان امر به معروف و نهی از منکر یاد شده است.
سرهنگ میر احمدی گفت: تجمیع تماس‌های مردم سراسر استان پهناور سمنان با ۱۱۰ در مرکز استان در راستای اهداف جامعه محور پلیس و ارائه خدمات شایسته به عموم شهروندان صورت گرفت وی در همین خصوص افزود: تمام تماس ها با این مرکز به دقت مورد بررسی و تجزیه و تحلیل تیم های کارشناسی تحلیل داده ها قرار می گیرد و پس از آن از طریق سامانه های هوشمند در سریع ترین زمان به بخش‌ها و یگانهای مرتبط ارجاع می‌شود. این مقام ارشد انتظامی اشراف اطلاعاتی در کمترین زمان ممکن و رصد عملکردها مأموران پلیس از فرماندهان و مسئولان را از دیگر عوامل مهم در تجمیع تماس های صد و دهی اعلام کرد. سرهنگ میر احمدی با بیان اینکه تماس‌های مردم با ۱۱۰ به دوبخش فوریتی و غیرضروری تقسیم می‌شود ادامه داد: رسیدگی به بخش دوم تماسها به جمع آوری ادله و کنترل‌های نامحسوس و قرار گرفتن زیر چتر اطلاعاتی پلیس نیاز دارد.
به گفته جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان در صورت تحقق این موضوع مردم نتایج مثبت آن را مشاهده می کنند چرا که کاهش سطح تماس های غیر ضروری با ۱۱۰ بی‌تردید افزایش سرعت عمل پلیس در برآورده ساختن مطالبات مردمی را به دنبال دارد.
میر احمدی با تأکید بر اینکه پلیس با استفاده از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود اعتمادسازی عمومی را با جدیت تمام دنبال می‌کند افزود، ما بر این باوریم که هر چه سطح این اعتماد و تعامل ناشی از آن افزایش یابد مسیر تحقق امنیت پایدار هموارتر می‌شود.
سرهنگ میر احمدی به یکی از طرح های مناسب و موثر اجرا شده در روزهای اخیر در سطح استان اشاره و اضافه کرد: در قالب این طرح که در شاهرود اجرایی شد پس از استخراج دقیق اخبار و گزارش‌های مردم به ۱۱۰ پاتوق‌های ایجاد ناامنی در این شهرستان که تکدر خاطر مردم شریف آن خطه را رقم زده بود شناسایی شد. جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان در پایان این این گفتگو خاطرنشان کرد سامانه پیامکی مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ با شماره ۱۱۰۲۳ نیز در طول شبانه روز آماده دریافت هرگونه اخبار و گزارش‌های مردمی است.

. پرینت .
| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1399/12/18 - 09:03 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1399/12/18 - 09:03 | 0 نظر |
شناسایی پاتوق‌های ایجاد ناامنی در شاهرود توسط پلیس
پلیس
شاهرود
امنیت
© طراحی : سامانه نسیم