ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: کارگران مترو در شهر رم موفق به کشف بقایای 2000 ساله ویلای لوکس فرمانده ارتش رومیان باستان شده‌اند.


خرابه‌های دو هزار ساله ویلای لوکس یک فرمانده ارتش رم طی ساخت‌وساز در سیستم متروی رم توسط کارگران پیدا شد. این ویلا که 14 اتاق دارد، مزین به موزائیک‌های تزئینی است و کف آن نیز از جنس مرمر است.

باستان‌شناسان در حال بررسی و مطالعه این ویلا هستند که در خط متروی سی در رم پیدا شده است. به گفته دانشمندان، قدمت این ویلای لوکس به قرن دوم میلادی بازمی‌گردد. در سال 2016 نیز پادگان نظامی با همین قدمت در رم پیدا شده بود.

این خانه با موزائیک‌ مزین به طرح‌های هندسی، کف‌پوش‌های مرمرین و دیوارهای نقاشی‌شده تزئین شده است که همگی تقریبا سالم و دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

موزائیک منقوش کشف‌شده در این ویلای 2000 ساله

این ویلای لوکس در عمق 12 متری سطح شهر پیدا شده است و شامل 14 اتاق و یک حوض بزرگ در حیاط اصلی می‌شود.

سیمونا مورتا در این باره می‌گوید: «تصور نمی‌کردیم که خانه‌ای با یک حوض در حیاط مرکزی پیدا کنیم. عمده تزئینات سالم و دست‌نخورده باقی مانده است؛ حتی نقش دیوارها و طرح‌ موزاییک‌های کف همچنان دیده می‌شود».

وی افزود: «هنوز چهار متر از حفاری باقی‌ مانده است. نمی‌دانیم که چه چیزهایی پیدا خواهیم کرد».

کف‌پوش‌های مرمرین ویلای لوکس فرمانده ارتش روم

دیواراتاق‌های این ویلا 1/5 متر ارتفاع دارد و اتاق‌ها پر از خاک بودند. باستان‌شناسان بر این باروند که این خانه در قرن سوم مدفون شده است؛ درست قبل از این که اورلیان، امپراتور روم، در سال 271 میلادی اقدام به ساخت دیوارهای محافظتی به دور شهر کند.

در این حفاری آثار هنری چوبی نیز کشف شد که شامل تیرک‌های چوبی و ابزارآلات چوبی است که امروزه نیز برای بنا کردن ساختمان از آنها استفاه می‌شود.

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1396/12/21 - 07:39 | گروه اخبار کشوری | آخرین ویرایش 1396/12/21 - 07:39 | 0 نظر | 1243 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
✅ کشف ویرانه‌های 2000 ساله ویلای فرمانده ارتش رومیان
DonotUseItOnCenteralOfPage1