ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس
ساخت کارخانه کک و ذوب شرکت فولاد شاهرود امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر صنعت ، معدن و تجارت آغاز شد .

عکس تزئینی است

در قالب این طرح، سالانه 300 هزار تن بلیت فولاد ساده کربنی کم آلیاژ در شاهرود تولید می شود و کارخانه فولاد شاهرود را از واردات شمش فولادی به عنوان ماده اولیه بی نیاز می کند .
بگفته مدیرعامل کارخانه فولاد شاهرود ، ساخت این کارخانه بخشی از طرح توسعه سه مرحله ای کارخانه فولاد شاهرود است که مرحله اول آن شامل 100 هزار تن شمش خواهد بود.
سید محمد میرحسنی گفت : برای اجرای این مرحله از طرح توسعه 53 میلیارد تومان اعتبار ریالی و پنج میلیون و 120 هزار دلار اعتبارات ارزی در نظر گرفته شده است .
وی با بیان اینکه 25 درصد این اعتبارات آورده سرمایه گذار است افزود : بقیه اعتبارات از محل صندوق ذخیره ارزی تامین می شود .
میرحسنی پیش بینی کرد: مرحله اول طرح توسعه کارخانه فولاد شاهرود 18 ماهه به بهره برداری برسد و برای 240 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کند .
هم اکنون در کارخانه فولاد شاهرود سالانه 200 هزار تن میلگرد آژدار با اشتغال زایی 150 نفر تولید می شود.
محصولات این کارخانه به افغانستان و تاجیکستان هم صادر می شود .
رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم آغاز ساخت این کارخانه ،با اشاره به ظرفیت های مناسب معدنی در استان سمنان گفت : با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد پرهیز از خام فروشی مواد معدنی ، ساخت کارخانه کک و ذوب در شاهرود ، یکی از مصادیق تحقق این هدف است .
علی لاریجانی با بیان اینکه توجه به بخش معادن و استفاده بهینه از منابع برای رفع مشکل اشتغال در کشور ضروری است افزود : بانک هاو صندوق توسعه ملی باید از این گونه طرح ها پشتیبانی مالی کنند و مجلس نیز آمادگی دارد از سرمایه گذاران این بخش حمایت کند .
وزیر صنعت ، معدن و تجارت نیز در این مراسم با بیان اینکه در ایران سالانه 18 میلیون تن فولاد تولید می شود اظهار امیدواری کرد : در کمتر از 10 سال ، این رقم به بیش از 50 میلیون تن برسد .
محمدرضا نعمت زاده توجه به زنجیره تولید از معدن تا محصول نهایی را ضروری دانست و گفت : تا دو سال آینده با تکمیل طرح های فولاد ، خام فروشی این بخش از مواد قطع میشود .
به گفته وی ، ایران پارسال توانست دو میلیون و 800 هزار تن محصولات فولادی صادر کند و برنامه ریزی شده این میزان صادرات به زودی به 10 میلیون تن برسد .
وزیر صنعت ، معدن و تجارت خاطر نشان کرد : 80 شرکت در حال راه اندازی در حوزه انواع صنایع فولاد در کشور وجود دارد که بزودی آغاز بکار می کنند .
نعمت زاده با اشاره به وجود معادن سرشار در استان سمنان تاکید کرد : با همکاری دولت و مجلس و تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی ، صنایع معدنی این استان پویاتر شود .
رئیس مجلس و همراهانش پیش از شرکت در مراسم آغاز ساخت این کارخانه ، با حضور در گلزار شهدای شاهرود به مقام شامخ آنها ادای احترام کرد .
واحد مرکزی خبر

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1394/02/03 - 17:52 | گروه آگهی | آخرین ویرایش 1394/02/03 - 17:52 | 0 نظر | 3095 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
آغاز ساخت کارخانه کک و ذوب شاهرود باحضور رئيس مجلس