ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس


شاهرود پرس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی و آیین افتتاح دفتر تشکل سیاسی اسلامی دانشجویی طرحی نو گفت : معتقدیم دانشگاه جایگاهی برای نشاط سیاسی است و دانشجویان باید به لحاظ فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی پویا و سرزنده باشند تا جامعه به سمت نشاط و پویایی حرکت کند .


دکتر سید حسینی بدیعی در این جلسه که ازسوی روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برنامه ریزی شده بود با ارائه آماری از دستاوردهای علمی و پژوهشی این واحد دانشگاهی ، دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از محصولات فرهنگی انقلاب اسلامی خواند و افزود : زمانی که در کل کشور تعداد ورودی دانشگاه ها به بیش از یکصد هزار نفر نمی رسید و خیل مشتاقان تحصیل در پشت کنکور می ماندند با پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی و تایید حضرت امام خمینی (ره) و پشتیبانی حضرت آیت الله خامنه ای این دانشگاه شکل گرفت . وی تصریح کرد : دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود هم جزو واحدهای اولیه ای بود که در سال 61 با دورشته کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر با داشتن 200 رشته تحصیلی بعنوان بزرگترین واحد دانشگاهی در استان سمنان محسوب می شود .

بدیعی بیان کرد :  دانشگاه آزاد شاهرود اولین واحد دانشگاهی بود که واحد علوم و تحقیقات در آن مصوب شد که البته با درایت مدیریت جدید دانشگاه قرار شد علوم و تحقیقات در واحد دانشگاهی ادغام شود . 

دانشگاه آزاد شاهرود.jpg

وی گفت : هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود واحدی با درجه جامع است که تمامی استانداردهای لازم برای آموزش و پژوهش را داراست .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تاکید کرد : در یکماهی که آمدم تمرکزم را بر روی بیمارستان دانشگاه گذاشتم تا از رکود خارج گردد و با عقد قراداد با پزشکان متخصص توانستیم اشغال تخت متوسط را به بالای 60 درصد برسانیم چون معتقدیم نقطه قوت آموزش رشته های پزشکی و پیراپزشکی در همین مرکز درمانی است و باید روز به روز بر کیفیت آن افزوده گردد .

بدیعی گفت : برنامه ما اینست که نسبت استاد به دانشجو را به عدد 1 به 25 برسانیم و این برای حوزه آموزش تعریف شده تا به این مهم در جهت کیفی سازی آموزش دست یابیم .

وی از دانشجویان تشکل دانشجویی جدید این دانشگاه به نام "طرحی نو" تشکر کرد و گفت : من شاهد بودم که دانشجویان خیلی وقت گذاشتند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجوزهای لازم برای فعالیت این تشکل را اخذ کنند و امیدوارم بر طبق ضوابط و قوانینی که معین شده فضای پویایی را در دانشگاه بوجود بیاورند چرا که معتقدیم دانشگاه جایگاهی برای نشاط سیاسی است و دانشجویان باید به لحاظ فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی پویا و سرزنده باشند تا جامعه به سمت نشاط و پویایی حرکت کند یعنی دانشگاه پویا جامعه پویا را رقم خواهد زد .

 دانشگاه آزاد شاهرود (3).jpg

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با تاکید بر انتخابات پیش رو از تشکل های سیاسی اسلامی ، بسیج دانشجویی و نهادهای فرهنگی دانشگاه خواست تا در پویایی هر چه بیشتر فضای حاکم بر این ایام تلاش مضاعفی داشته باشند وبیان کرد : تشکل ها نقش مهمی را در شرکت حداکثری دانشجویان در انتخابات دارند و شما دانشجویان به عنوان قشر نخبه جامعه مسیرهای فکری جامعه را به بهترین نحو می توانید رقم بزنید .

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به پرسش های دانشجویان پاسخ داد و به اتفاق هیات رئیسه این دانشگاه در آیین افتتاح دفتر و آغاز بکار تشکل اسلامی سیاسی دانشجویی "طرحی نو" شرکت کرد و بدین ترتیب فعالیت این تشکل بطور رسمی آغاز شد .

دانشگاه آزاد شاهرود (2).jpg

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1394/10/01 - 12:38 | گروه آگهی | آخرین ویرایش 1394/10/01 - 12:51 | 0 نظر | 2594 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
رئیس دانشگاه آزادشاهرود : دانشگاه پویا جامعه پویا را رقم می زند / تشکل های دانشجویی نقش مهمی در انتخابات دارند