ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس


شاهرود پرس : چند سالی است که بنیادی به نام "همیاری سمنان " با استفاده از افراد ذی نفوذ مردمی در شهرستان سمنان پیگیر مطالبات این شهرستان هستند .


این درحالی است که بنیاد یاد شده دارای فعالیتهای زیادی در زمینه های صنفی و اخذ مطالبات مردمی از نهادهای دولتی و غیر دولتی در سمنان می باشد .

این نهاد مردمی تا کنون توانسته است با اقدامات خود قدمهای موثری را برای شهرستان سمنان بر دارد که از آن جمله می توان به خبر مطالبه اخیر مدیر عامل این بنیاد از دانشگاه آزاد سمنان مبنی بر

 تاسیس پردیس بین المللی، ایجاد شهرک فناوری آزاد(شفا)و ایجاد آزمایشگاه ملی خودرو در دانشگاه آزاد واحد سمنان اشاره کرد . 

قدرت و نفوذ این بنیاد به حدی است که مطالبات از مسئولین خواسته شده و آنها هم قول پیگیری و اقدام می دهند و البته موثرینی در این بنیاد هستند که به این قولها اکتفا نکرده و تا به سرانجام رسیدن مطالبات اقدامات خود را انجام داده و پیگیری می نمایند .

گذشته از ایجاد چنینی بنیادی در شهرستان سمنان ، امروز اینگونه نهادها اگر پرقدرت و موثر عمل کنند به عنوان یک نهاد مردمی شناخته شده و رسمی برای مردم و مسئولان می توانند گامهای موثری بردارند که گاهی از کانالهای اداری و رسمی شاید نتوان به مقصود رسید .

تجربه نشان داده مطالبات بحق اگر از سوی نهادهای مردمی پیگیری شود حتما به نتایج خوبی خواهد رسید لذا تشکیل چنین نهادی در شهرستان شاهرود هم یکی از ضروریات است که باید توسط افراد معتمد و شناخته شده شهر و البته با ترکیبی از جوانان فعال از حوزه های مختلف دانشگاه ، صنعت و ... انجام گیرد تا بتواند به مسئولان به عنوان بازوی قدرتمند کمک کند .

فقط باید توجه داشت در ایجاد چنین نهادی باید چند دستگی و ایجاد نهادهای مشابه و موازی را کنار گذاشت و با یک نهاد واحد و با اسمی واحد به این امر دست یافت .

شاهرود پرس آماده است تا در صورت نیاز طرح پیشنهادی خود را در این زمینه ارائه دهد .

سید امیر رضا حسینی نژاد

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1394/04/02 - 11:05 | گروه مقالات | آخرین ویرایش 1394/04/02 - 12:23 | 0 نظر | 2550 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
پیگیری های متعدد بنیادی به نام "همیاری سمنان" با پشتوانه مردمی البته به رسمیت شناخته شده