ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس


یک عضو ستاد مردمی حفاظت از محیط‌زیست شاهرود از یک آتش‌سوزی جزئی در جنگل ابر و مهار آن از سوی مردم محلی خبر داد.


این دوستدار محیط‌زیست با اعلام این خبر اظهار کرد: این آتش‌سوزی در منطقه «بلند آرام»جنگل ابر روی داد و عضو ستاد مردمی حفاظت از محیط‌زیست شاهرود که در منطقه حضور داشت از دور آتش‌سوزی را ملاحظه و به سرعت مراتب را به منابع طبیعی شاهرود گزارش داد.

وی از حریق یک اصله بلوط و علف‌زارهای پیرامونی آن خبر داد و گفت: از آنجا که این درخت‌ها و حریق در یک سراشیبی واقع شده بود ممکن بود پس از حریق کامل و افتادن تنه درخت، دامنه‌ی آتش‌سوزی به مناطق پائین‌دست سرایت کند که با هوشیاری این دوستدار محیط‌زیست و مردم محلی و از طریق خاک و آبپاشی حریق قبل از سرایت به دیگر مناطق خاموش و مهار شد.

وی با اظهار گلایه از عدم همکاری منابع طبیعی شهرستان شاهرود، خاطرنشان کرد: با وجود این‌که خبر حریق به منابع طبیعی گزارش شد اما مسئولان اقدامی نکردند.

وی ادامه داد: مسئولان منابع طبیعی از حضور محیط‌بانان در منطقه خبر دادند و اعلام کردند که به‌زودی محیط‌بانان با امکانات و تجهیزات لازم به محل آتش‌سوزی اعزام می‌شوند اما هیچ مأموری از این نهاد مسئول به منطقه اعزام نشد و در نهایت با همکاری مردم محلی آتش‌سوزی مهار شد.

این دوستدار محیط‌زیست با اشاره به خاموشی کامل حریق تصریح کرد: پس از مهار حریق به‌منظور اطمینان از آتش‌سوزی مجدد تنه درخت نیم‌سوز که کامل از میان رفته بود قطع و با خاک پوشیده شد تا از آتش‌سوزی مجدد جلوگیری شود.

وی با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های گلستان و ایلام خاطرنشان کرد: چون آتش‌سوزی اخیر جنگل گلستان از حریق یک درخت در یک سراشیبی آغاز شد، عدم مهار به موقع این آتش‌سوزی هم می‌توانست خسارت‌های جبران‌ناپذیری به جنگل منحصر به فرد ابر شاهرود بزند، از این‌رو انتظار می‌رود مسئولان منابع طبیعی با حساسیت تمام به گزارش‌های مردمی توجه و سرعت عمل بیشتری در این مواقع داشته باشند، چون آتش سوزی‌های بزرگ همواره از یک آتش جزئی آغاز می‌شوند.ایسنا

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1394/03/16 - 13:59 | گروه آگهی | آخرین ویرایش 1394/03/16 - 13:59 | 0 نظر | 3476 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
آتش‌سوزی در جنگل ابر شاهرود و مهار آن از سوی مردم محلی/ غفلت منابع طبیعی + عکس