ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: به واحدهای دانشگاهی توصیه شده است در حد گسترده اطلاع‌رسانی کنند تا دانشجویان در موعد پیش‌بینی‌شده در تقویم حتما ثبت‌نام خود را انجام دهند


ثبت‌نام و انتخاب‌ واحد نیمسال اول سال تحصیلی 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی بالاخره از دیروز، دهم شهریور آغاز شد. ثبت‌نام و انتخاب ‌واحد نیمسال اول برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تا 21 شهریور ادامه دارد و براساس تقویم آموزشی سال تحصیلی 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی، شروع کلاس‌های نیمسال اول از 24 شهریورماه خواهد بود. تاریخ حذف و اضافه دانشجویان هم از هفتم مهر تا دوازدهم مهر است و کلاس‌های درسی نیمسال اول 13 دی‌ماه به پایان خواهد رسید. تاریخ برگزاری امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به این صورت است که امتحانات نیمسال اول از 15 تا 27 دی برگزار می‌شود. به‌دنبال انتشار خبر آغاز ثبت‌نام و انتخاب ‌واحد دانشگاه آزاد اسلامی به‌سراغ علیرضا رهایی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی رفتیم و توصیه‌های او را به دانشجویان و واحدهای دانشگاه جویا شدیم.

 واحدهای دانشگاهی اطلاع‌رسانی را در حد گسترده انجام دهند

به گفته رهایی، طبق تقویم مصوب دانشگاه آزاد اسلامی که به واحدها ابلاغ شده است، ثبت‌نام دانشجویان از دیروز، دهم شهریور آغاز شد. او گفت: «بنابراین به واحدهای دانشگاهی توصیه شده است اطلاع‌رسانی را در حد گسترده انجام دهند تا دانشجویان مطلع شوند که در موعد پیش‌بینی‌شده در تقویم که از دهم شهریور (شنبه) تا 21 شهریور است، حتما ثبت‌نام خود را انجام دهند.»

 دانشجویان هرچه سریع‌تر ثبت‌نام خود را انجام دهند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید دارد دانشجویان حتما سریع‌تر ثبت‌نام خود را انجام دهند؛ چراکه بعد از این موعد اگر کسی حتی با یک عذر مشخص بخواهد ثبت‌نام با تاخیر انجام دهد، با محدودیت‌هایی از نظر ثبت‌نام روبه‌رو خواهد بود.

رهایی برای واحدهای دانشگاهی نیز توصیه‌هایی دارد. او به واحدها توصیه کرد به اعضای هیات‌علمی اطلاع‌رسانی کنند که از هفته آینده در دانشگاه حضور داشته باشند و در موعد تعیین‌شده در تقویم یعنی از 24 شهریور کلاس‌های درس شروع شود.

 حوزه‌های نظارتی، شروع و نحوه برگزاری کلاس‌ها را نظارت کنند

او به حوزه‌های نظارتی نیز توصیه کرد حتما به نحوه برگزاری کلاس‌ها و شروع کلاس‌ها نظارت کنند. او دراین‌باره گفت: «حوزه‌های نظارتی نحوه برگزاری کلاس‌ها را به ما اطلاع خواهند داد که آیا خللی در روند کار وجود داشته است یا خیر.»

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی به اعضای هیات‌علمی نیز تاکید کرد: «اعضای هیات‌علمی از 24 شهریور که کلاس درس را شروع می‌کنند در 16 هفته باید تمام سرفصل‌های دروس را به‌طور کامل ارائه و برای اطلاع دانشجویان یک فرم طرح درس را در سامانه‌های آموزشی بارگذاری کنند که به اطلاع دانشجو برسد. این طرح درس مشتمل بر چارت دروس، منابع درسی، موعد امتحانات و تکالیف خواهد بود.»

 دانشجویان پیگیر دروس مربوط به ارزیابی و آزمون جامع خود باشند

رهایی در بخش دیگری از این گفت‌وگو خطاب به دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز توصیه‌هایی را مطرح کرد  و گفت: «بحث بعدی که می‌توان بر آن تاکید کرد در ارتباط با دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی به‌خصوص دانشجویان دکتری است که از شروع این سال تحصیلی باید پیگیر دروس مربوط به ارزیابی و آزمون جامع خود باشند؛ چراکه به تمام واحدهای دانشگاهی تاکید شده است دروس مربوط به آزمون را اعلام کنند و کمیته‌های برگزاری آزمون در استان‌ها تشکیل شود. همچنین کمیته‌های برگزاری آزمون باید اطلاع‌رسانی به‌موقع برای برگزاری آزمون جامع را که قرار است در اواخر آبان یا اوایل آذر برگزار شود به داوطلبان داشته باشند.»

بخش دیگر گفت‌وگو با معاون آموزشی دانشگاه درخصوص اساتید حق‌التدریس بود. به گفته او، براساس ابلاغیه‌ای که به استان‌ها ارسال شد از هفته سوم تیرماه ثبت‌نام و ارسال اطلاعات اساتید حق‌التدریس آغاز شده و تا هفته گذشته حدود 20 هزار نفر اطلاعات خود را وارد سامانه ساجد کرده‌اند. او ادامه داد: «بالطبع ارزیابی علمی روی این افراد انجام شده و امیدوارم در هفته جاری نتیجه این ارزیابی اعلام شود که براساس آن برای داوطلبانی که اطلاعات قابل‌قبولی داشتند مجوز تدریس صادر شود. این مجوز به واحدهای دانشگاهی اعلام می‌شود که بتوانند از وجود این افراد استفاده کنند.»

آن‌طور که رهایی گفته است، سامانه نظارت و ارزیابی نیز قرار است به‌زودی راه‌اندازی شود. او دراین‌باره توضیح داد: «امیدوارم این سامانه تا اواخر شهریور یا اوایل مهرماه فعال شود و ارزیابی واحدهای دانشگاهی از یک‌سو و ارزیابی دروس و اعضای هیات‌علمی از سوی دیگر انجام شود. نتیجه این ارزیابی‌ها در ارزیابی خود واحدها و اعضای هیات‌علمی در زمینه‌های مربوط به ارتقا و تبدیل وضعیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقدمات این سامانه فراهم شده و نرم‌افزار تهیه شده است، اما یک‌سری کنترل‌ها باید روی آن انجام شود تا بتواند مورد استفاده قرار بگیرد.»

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1397/06/11 - 13:38 | گروه خبر | آخرین ویرایش 1397/06/11 - 13:38 | 0 نظر | 641 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
✅ توصیه‌های معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان با آغاز انتخاب واحد