ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران گفت: سونوگرافی در پیشگیری ثانویه سکته مغزی نقش مهمی دارد به طوری که وقتی فردی دچار سکته مغزی شده برای اینکه مشخص شود چقدر احتمال دارد دچار سکته بعدی شود از سونوگرافی استفاده می‌شود.


دکتر علی امینی هرندی در آستانه برگزاری بیست و پنجمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران اظهار کرد: در کنگره امسال تمام متخصصان مغز و اعصاب به همراه سایر رشته‌های داخلی، طب اورژانس و پزشکان عمومی حضور دارند.

وی با تاکید بر حفظ ماهیت بین المللی کنگره از حضور ۱۵ سخنران خارجی خبر داد و افزود: این سخنرانان از ۱۰ کشور کانادا، آمریکا، انگلیس، اسلوونی، اسپانیا، لبنان و ... حضور دارند.

به گفته امینی هرندی، ۲۰۰ مبحث تخصصی در رشته نورولوژی طی روزهای ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت در محل هتل المپیک تهران مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی در ادامه از برگزاری ۷ کارگاه تخصصی و فوق تخصصی با موضوعات تکنیک‌های جدید نوار مغزی، تصویربرداری مغز نخاع، اختلالات حرکتی، درمان گرفتگی‌های عضلانی، روش‌های غیردارویی خوراکی و همچنین استفاده از سونوگرافی در تشریح و درمان سکته‌های مغزی در کنگره پیش رو خبر داد و افزود: سونوگرافی در پیشگیری ثانویه سکته مغزی نقش مهمی دارد به طوری که وقتی فردی دچار سکته مغزی شده برای اینکه مشخص شود چقدر احتمال دارد دچار سکته بعدی شود از سونوگرافی استفاده می‌شود.

دبیر علمی کنگره به سردردها اشاره کرد و گفت: سردرد یک علامت و زنگ خطر برای بررسی یک بیماری است.
وی ادامه داد: سردرد می تواند منجر به التهاب مغزی و همچنین عفونت مغزی و تومور مغزی شود که نیاز به درمان‌های خاص دارد.

امینی هرندی با اشاره به علائم متعددی که یک سردرد برای بررسی نیاز دارد افزود: سردرد به دنبال ضربه به سر که می‌تواند همراه با خونریزی داخل سر باشد و همچنین سردردهای غیرمنتظره که طولانی شده و با دارو درمان نشده است و سردرد همراه با کاهش وزن و تب و علائم عصبی نیاز به پیگیری دارد.

دبیر علمی کنگره نورولوژی ایران در ارتباط با نقش آلودگی هوا در بروز سردردها و همچنین سکته مغزی، گفت: ارتباط بین آلودگی هوا و سکته مغزی به اثبات رسیده است زیرا آلودگی هوا می‌تواند روی سیستم گردش خون تاثیرگذار بوده و باعث سکته مغزی شود.

بر اساس این گزارش، بیست و پنجمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران با حضور سخنرانان داخلی و ۱۳ سخنران خارجی ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت در هتل المپیک برگزار می‌شود.

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1397/02/03 - 07:49 | گروه اخبار کشوری | آخرین ویرایش 1397/02/03 - 07:49 | 0 نظر | 1309 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
✅ دبیر علمی کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران: سونوگرافی در پیشگیری ثانویه سکته مغزی نقش مهمی دارد
DonotUseItOnCenteralOfPage1