ارسال پیام مستقیم برای مدیر سایت

Waiting در حال انجام عملیات...
info@shahroodpress.com
off

عضویت سریع در خبرنامه

Waiting در حال انجام عملیات...

شاهرود پرس

Shahrood Press

شاهرود پرس

شاهرود پرس: پروژه یک برج افقی به طول ۳۰۰ متر در جنوب چین در حال اجراست.


در چین سازه‌های مهندسی جالبی وجود دارد مانند دومین آسمانخراش بلند جهان و مرتفع‌ترین پل دنیا. درهمین راستا پروژه «Raffles City Chongqing» که برج افقی را شامل می‌شود در جنوب چین در حال ساخت است.

این آسمانخراش افقی که در حقیقت یک پل معلق است، «Conservatory» نام گرفته است و ۳۰۰ متر طول دارد. زیر این سازه منحنی چهار برج با ارتفاع ۲۵۰ متر ساخته می‌شود که به وسیله دو پل هوایی کوچک‌تر به یکدیگر متصل می‌شوند. در برج‌های مذکور دفاتر اداری، ساختمان، فروشگاه و هتل ساخته می‌شود.

از سوی دیگر دو برج بلند ۳۵۰ متری نیز در کنار آنها ساخته می‌شوند که با دو پل هوایی متصل هستند. این پروژه در کل شامل هشت برج است.

داخل برج افقی یک استخر، باغ‌های معلق و بالکن‌هایی برای مشاهده مناظر در نظر گرفته شده است. چارچوب فولادی این سازه حدود ۱۲ هزار تن وزن دارد. همچنین در آن ۳۲۰۰ قطعه شیشه و ۴۸۰۰ پنل آلومینیومی نیز به کار رفته است.

این درحالی است که شرکت مهندسی Arup به گروه سازنده کمک می‌کند تا خطرهای احتمالی مانند بادهای قدرتمند و زلزله هنگام ساخت در نظر گرفته شوند.

پیش بینی می‌شود چارچوب فولادی Conservatory تا میانه ۲۰۱۸ میلادی احداث شود. پس از آنها درختان و گیاهان در باغ‌های فضایی کاشته می‌شوند و در نهایت این پروژه در ۲۰۱۹ میلادی برای عموم مردم قابل بازدید خواهد بود.

این سازه همچنین مجهز به فناوری‌های حافظ محیط زیست خواهد بود و در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کند. به عنوان مثال در آن از سیستم آبیاری کارآمد استفاده می‌شود. همچنین دورریز‌های ساخت و ساز بازیافت شوند.

| نوشته خبر نگار | تاریخ ثبت 1396/12/16 - 07:39 | گروه اخبار کشوری | آخرین ویرایش 1396/12/16 - 07:39 | 0 نظر | 1132 بازدید |
0 نظر
آخرین نظر: ندارد
نظر شما
نام
*
رایانامه
*
توضیح
*
 
 
Waiting در حال انجام عملیات...
✅ برج افقی در چین ساخته می‌شود
DonotUseItOnCenteralOfPage1